Rok szkolny 2015/2016

DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW WYPRAWKA SZKOLNA 2015/2016

Wnioski do pobrania w sekretariacie szkoły podstawowej lub do ściągnięcia ze strony internetowej.

  1. INFORMACJA O WYPRAWCE
  2. DOFINANSOWANIE ZAKUPU PODRĘCZNIKÓW
  3. WNIOSEK

Więcej

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

W tym roku do klasy pierwszej przyszło 23 uczniów: 16 dziewczynek i 7. chłopców. Jest to grupa mieszana: 14. dzieci sześcioletnich i 9. siedmiolatków. Do szkoły wkroczyli bardzo dostojnie, bo tańcząc poloneza. Tradycyjnie złożyli uczniowskie ślubowanie i zostali pasowani przez p. Dyrektor na uczniów naszej szkoły. Świadkami tego wydarzenia byli nauczyciele, starsi uczniowie oraz licznie zgromadzeni rodzice. Na osłodę pierwszego dnia zostali obdarowani wielkimi "tytami".

Gerda Ciuraj

galeria 

Był piękny słoneczny dzień. Na kalendarzu widniał napis: "1 września 2015 - początek roku szkolnego". Dzień, na który wszyscy uczniowie czekają, ponieważ spotykają swoich przyjaciół.

Wstałam rano wesoła, ciesząc się, że zacznie się nowy rok szkolny. Idąc na mszę, zobaczyłam moich kolegów i koleżanki ze szkoły, a także nowych uczniów pierwszej klasy. Niestety nie było już z nami kolegów z byłej szóstej. 

Po mszy wszyscy poszliśmy za sztandarem szkolnym na akademię. Usłyszeliśmy przywitania od Pani Dyrektor oraz nauczycieli. Zobaczyliśmy jak nowi pierwszoklasiści tańczą poloneza i recytują wierszyki. Gdy akademia się skończyła, udaliśmy się na spotkanie z wychowawcami oraz omówienie kolejnego dnia. 

Nasza Pani poprosiła, aby dawać przykład młodszym oraz nowym dzieciom w szkole i im pomagać. Potem poszliśmy do swoich domów gotowi na pierwszy dzień nauki w szkole.

Natalia Bogacz, kl. V

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 1 WRZEŚNIA 2015

  • 8.00 - Msza św. w kościele w Olzie
  • 9.00 - uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 dla Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Olzie
  • ok. 9.30 - spotkania z wychowawcami (kl. IV odbierze bezpłatne podręczniki)

 KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Więcej

LIST RZECZNIKA PRAW UCZNIA NA ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

Pan Marek Michalak, Rzecznik Praw Dziecka wystosował do Uczniów list okolicznościowy z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2015/2016.

LIST RZECZNIKA PRAW UCZNIA

Więcej

PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY

Próbny alarm przeciwpożarowy przeprowadzany jest dwa razy w roku szkolnym. Dzieci uczą się jak prawidłowo reagować w sytuacjach zagrożenia.

A. Kruczek

Więcej

SZKOLENIE O DOPALACZACH

Szkolenie dotyczące dopalaczy (nowej formy narkotyków) odbyło się w naszej Szkole 23 września br. 

 

Dopalacze – potoczna nazwa różnego rodzaju produktów zawierających substancje psychoaktywne, które nie znajdują się na liście środków kontrolowanych przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Spożycie ich ma na celu wywołanie w organizmie jak najwierniejszego efektu narkotycznego substancji zdelegalizowanych. (Wikipedia)

Więcej

WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA W ZABEŁKOWIE

W dniu 23 września 2015 roku uczniowie klas młodszych naszej szkoły byli na wycieczce w gospodarstwie hodowlanym w Zabełkowie. Dzieci poznały pracę w gospodarstwie, zwierzęta hodowlane oraz korzyści wynikające z tej pracy. Firma Danone, która gościła w tym gospodarstwie, przedstawiła dzieciom wartości odżywcze mleka i przetworów mlecznych. Wszyscy uczniowie zostali obdarowani różnymi produktami z Firmy Danone.

Elżbieta Górska

galeria

Więcej

WYBORY SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu dzisiejszym (30.09) zostały przeprowadzone demokratyczne wybory do Samorządu Uczniowskiego. Gratulujemy Cyprianowi Frączkowi - nowemu Przewodniczącemu SU!

A. Kruczek

galeria

Więcej

DZIEŃ CHŁOPCA

30 września obchodzimy w szkole Dzień Chłopaka. Z tej okazji odbywają się klasowe spotkania z życzeniami i drobnymi prezentami. Klasa IV uczciła święto ogniskiem, a kl. V i VI - nocką w szkole. Wszystkiego najlepszego Chłopcy!

A. Kruczek

galeria

galeria

Więcej

Darmowe konsultacje z pedagogiem z Wodzisławia

 
Dnia 17 listopada w naszej szkole będzie obecny pracownik Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej w Wodzisławiu Śląskim od godziny 17.00 do 18.00. 
Wszystkich chętnych rodziców chcących uzyskać informację lub poradę od specjalisty w sprawach wychowawczych zapraszamy w tym dniu do biblioteki szkolnej Szkoły Podstawowej w Olzie na konsultacje indywidualne. 
Agnieszka Krótki

Więcej

W gospodarstwie Państwa Kozielskich

2 października 2015r. klasa V wraz z panią Krystyną Kozubek miała możliwość uczestniczyć w pracach w gospodarstwie ogrodniczym Państwa Kozielskich.

A. Kruczek

Więcej

Bezpieczna przerwa

Bezpieczeństwo w szkole było, jest i będzie jednym z priorytetowych zagadnień. Obok różnych regulacji prawnych dotyczących tego zagadnienia nauczycieli obliguje zapis zawarty w artykule 6 Karty Nauczyciela: ,,Nauczyciel obowiązany jest: rzetelnie realizować zadania związane z powierzonym mu stanowiskiem oraz podstawowymi funkcjami szkoły: dydaktyczną, wychowawczą i opiekuńczą, w tym zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa uczniom w czasie zajęć organizowanych przez szkołę”. Jest to zadanie priorytetowe nauczyciela obok realizacji całego pakietu celów ze sfery dydaktyczno-wychowawczej. Bezpieczny uczeń w klasie, na przerwie, na wycieczce, zajęciach pozalekcyjnych, zawodach sportowych, imprezach szkolnych to również bezpieczny nauczyciel.

W dniu 6 października 2015 r. podczas apelu szkolnego, zostały przypomniane uczniom zasady bezpiecznego poruszania się w szkole i poza nią. Dzieci zapoznały się m.in. z prezentacją i dwoma krótkimi filmami animowanymi stworzonymi przez Policję. Podczas późniejszej dyskusji uczniowie wykazali sie dokonałą znajomością zasad BHP. Mamy nadzieję, że będą ją umiejętnie stosować w życiu szkolnym i prywatnym.

A. Kruczek

Więcej

Święto bibliotek szkolnych

6 października 2015 r. w ramach obchodów Święta Bibliotek odbyły się w naszej szkole konkursy czytelnicze, pięknego czytania oraz konkursy plastyczne.

W konkursie pięknego czytania:

  • pierwsze miejsce zajął uczeń klasy III - Konrad Kozielski
  • drugie miejsce - uczennica klasy II - Beata Bolik
  • trzecie miejsce - uczennica klasy III - Oliwia Koch

W konkursach czytelniczych pierwsze miejsca zajęli:

  • klasa IV -  Patrycja Stokłosa
  • klasa V - Magdalena Długi
  • klasa VI - Cyprian Frączek

Gratulujemy zwycięzcom!

Elżbieta Górska

galeria 

Natomiast 25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Pluszowego Misia. W tym dniu dzieci mogły zabrać swojego pluszaka i maszerować z nim po szkolnych korytarzach.

galeria

Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki – w 2002 roku. Wszystko zaczęło się jednak dużo wcześniej.

W 1902 roku prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów, jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Jeden ze świadków tego zdarzenia uwiecznił historię niedźwiadka na rysunku w waszyngtońskiej gazecie, którą czytał producent zabawek… Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów.

Więcej

Dzień Edukacji Narodowej

Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej została przygotowana przez Samorząd Uczniowski i kl. VI pod kierunkiem p. Agnieszki Kruczek.

Dzień rozpoczął sie bardzo przyjemnie, bo mieliśmy możliwość brać udział w lekcji umuzykalniającej prezentowanej przez wykładowców Szkoły Muzycznej z Wodzisławia Śląskiego. Tym razem spotkaliśmy się z polską muzyką poważną. Brawurowe wykonania niektórych utworów przyprawiały nas o ciarki na plecach. Choć na codzień nie słuchamy takiej muzyki, to jednak jest ona bardzo ciekawą odmianą.

Później wystąpiła pani Dyrektor. Przywitała wszystkich zgromadzonych, w tym gości z Rady Rodziców, i złożyła okolicznościowe życzenia. Po wręczeniu kwiatów nauczycielom i pracownikom szkoły mogliśmy w końcu przedstawić nasze skecze. Okazało się, że nasz stres był niepotrzebny, bo publiczności występ się podobał i chciała nawet więcej, ale na bis nic nie przygotowaliśmy.

Szanowna pani Dyrektor! Nauczyciele! Pracownicy Szkoły! I Wy - Uczniowie! Przyjmijcie jeszcze raz serdeczne życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej!


Natalia Dłużniak, Cyprian Frączek

Samorząd Uczniowski

Więcej

Dzień Patrona Szkoły

22 października odbyła się w Pielgrzymowicach uroczystość 190-lecia urodzin Karola Miarki, patrona naszej szkoły, na której delegatem naszej szkoły był p. Dawid Wacławczyk. Po uroczystej mszy św. w zabytkowym kościele, uczniowie, nauczyciele, przedstawiciele władz gminy i powiatu, jak również zaproszeni goście złożyli kwiaty pod pamiątkową tablicą upamiętniającą Karola Miarkę. Po uroczystym odśpiewaniu "Roty" wszyscy udali się w pochodzie do Szkoły Podstawowej, gdzie odbyły się dalsze uroczystości - przemówienia gości, dyrektora a następnie prezentacja książki "Zapisane w dokumentach i pamięci. Dzieje oświaty w Pielgrzymowicach".

Natomiast 23 października 2015 r. obchodziliśmy w Olzie urodziny patrona szkoły - Karola Miarki. Apel pt. "Wehikuł czasu" przygotowali uczniowie kl. VI pod kierunkiem p. Dawida Wacławczyka. Inscenizacja w prosty sposób przypomniała uczniom najważniejsze wydarzenia z życia działacza i publicysty. 

Dawid Wacławczyk

galeria

Więcej

"Piękna i Bestia"

5 listopada 2015 r. uczniowie klas II i III naszej szkoły uczestniczyli w spektaklu teatralnym pt. "Piękna i Bestia" przygotowanym przez Teatr Współczesny w Krakowie, który gościnnie odwiedził Jastrzębie Zdrój.
Uczniowie poznali losy pięknej i dobrej Belli na tle bajkowej scenografii, kolorowych kostiumów i pięknych piosenek. Wraz z bohaterką odkryli tajemnicę skrywaną za starymi murami zamku. Przedstawienie dostarczyło młodym widzom niezapomnianych wrażeń i wzruszeń.

B. Oślizło

Więcej

Narodowe Święto Niepodległości

W dniu 10 listopada 2015 r. odbył się w szkole uroczysty apel z okazji Narodowego ŚwiętaNiepodległości (97. rocznica), który wraz ze świetliczanami przygotowała p. Agnieszka Krótki. Zgromadzeni uczniowie mieli możliwość oglądania fragmentów kronik filmowych oddających klimat walk o niepodległość kraju oraz wysłuchali patriotycznych pieśni. Apel spotkał się z dużym zainteresowaniem dzieci, które w milczeniu i z uwagą rejestrowały kolejne porcje wiedzy i emocji. 

A. Kruczek

 

Uczniowie razem z pedagogiem przygotowali apel z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci w bardzo przystępny sposób pokazały w kilku scenkach w jaki sposób nasz kraj odzyskiwał przez 123 lata upragnioną niepodległość. W drugiej części apelu uczniowie poprzez wierszyki i prezentację przekazały swoim kolegom co to znaczy być Polakiem. Podziękowania należą się zarówno wszystkim najmłodszym uczniom występującym w apelu, jak i zespołowi wokalnemu.           Agnieszka Krótki

galeria

 

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto państwowe obchodzone 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918); święto zostało ustanowione ustawą z 23 kwietnia 1937, zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945, przywrócono je ustawą w okresie transformacji systemowej w 1989; jest dniem wolnym od pracy. [źródło: Wikipedia]

Więcej

Światowy Dzień bez Papierosa każdego dnia roku

19.11.2015r. pani higienistka przeprowadziła klasowe pogadanki profilaktyczne dotyczące szkodliwości palenia tytoniu. Uczniowie poznali składniki dymu tytoniowego i wpływ poszczególnych związków w nim zawartych na organizm. Zaprezentowano uczniom negatywne skutki palenia oraz omówiono choroby mające istotny związek z paleniem tytoniu.  

Na całym świecie tytoń zabija ponad 4 miliony osób rocznie – w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie, wdychając dym osób palących w najbliższym otoczeniu. Głównym problemem związanym z rzucaniem palenia jest fakt, iż papierosy zabijają powoli – palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno. Dane wskazują, że co 6 sekund na świecie umiera jedna osoba w wyniku chorób spowodowanych paleniem papierosów. W Polsce szacuje się te liczbę na 50 tysięcy (w tym prawie 25 tys. umiera z powodu nowotworów). 

Rodzicu, nie pal przy dziecku!

A. Kruczek

Więcej

Dzień Praw Dziecka

20 listopada w Polsce po raz drugi obchodzony będzie Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Uchwałę w tej sprawie – na wniosek Rzecznika Praw Dziecka – podjął 7 listopada 2014 r. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Posłowie zgodzili się, że w polskim kalendarzu powinien znaleźć się dzień, podczas którego głośniej niż zwykle powinno się mówić, że dzieci mają swoje prawa, przypominać, że są one niezbywalne i należy ich zawsze przestrzegać.

Ustanowienie Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w 25. rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka miało także przypomnieć o szczególnej roli Polski – inicjatora uchwalenia Konwencji - w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.

W tym dniu na lekcjach odbyły się obchody tego dnia, których celem było uświadomienie wszystkim, że dzieci mają swoje prawa i mogą z nich korzystać. 

A. Kruczek

Więcej

Pokaz iluzjonistyczny

Mikołajkowy pokaz iluzjonistyczny odbył się w naszej szkole w dniu 3 grudnia 2015 r. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem oglądali prezentowane sztuczki i bardzo chętnie zgłaszali się do pomocy magikowi. Seans szybko minął i pozostawił duży niedosyt. Prawdopodobnie znów zaprosimy tajemniczego pana za rok...

A. Kruczek

galeria

Więcej

Grzeczni.pl

Dzień dobry Uczniowie! Czy byliście grzeczni? 

Na pewno pamiętacie bajkę Jana Brzechwy pt. "Kwoka", w której tytułowa bohaterka zapraszała gości, tylko po to, by uczyć ich dobrych manier. Niestety sama kwoka, mimo wielkiego mniemania o sobie, była źle wychowana i bardzo niekulturalnie obchodziła się z przybyłymi zwierzętami. Zatem o grzeczności trzeba mówić często.

O znaczeniu kultury osobistej przypomnieli w krótkiej scence satyrycznej uczniowie kl. V dnia 3.12.2015 r. Inscenizacja była przygotowana pod kierunkiem p. Krystyny Kozubek i spotkała się z gorącym przyjęciem szkolnej publiczności.

"Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą" - powtórzyć można za Adamem Mickiewiczem także dziś. Właściwy sposób bycia, kultura wewnętrzna i zewnętrzna są skarbem - suknią, która zdobi człowieka. Zapewnią życzliwość otoczenia, sympatię, powodzenie w szkole. Podstawą kulturalnego zachowania jest umiejętność liczenia się z innymi - szanowanie bliźniego.

Czy trudno być człowiekiem dobrze wychowanym? Otóż nie. Wystarczy:

  • Widzieć ludzi dookoła siebie - zauważyć, że są.
  • Okazywać im sympatię i życzliwość.
  • Starać się nie sprawiać kłopotów i przykrości.

Czy to naprawdę tak dużo?

Życzliwości ludzkiej każdego dnia, racz nam dać Panie...

A. Kruczek

galeria

Więcej

Wizyta górników

4.12.2015 r., jak co roku, odwiedzili naszą szkołę olziańscy górnicy w pięknym galowym umundurowaniu. Panowie przynieśli ze sobą czekolady dla wszystkich uczniów, a w zamian otrzymali życzenia od reprezentantów klas. Bardzo serdecznie dziękujemy górnikom za słodką tradycję!

Natalia Dłużniak, kl. VI - zastępczyni przewodniczącego SU

Więcej

"Światło z Olzy do Nieba"

Już w mikołajki w parku strażackim ruszy "Światło z Olzy do Nieba". To lokalna inicjatywadofinansowana w konkursie Fundacji Banku Zachodniego „Tu mieszkam, tu zmieniam”. Świecąca stajenka będzie cieszyć mieszkańców przez cały bożonarodzeniowy okres.
W parku strażackim w Olzie stanie świecąca stajenka bożonarodzeniowa. To projekt realizowany przez Stowarzyszenie „Aktywna Olza”, który otrzymał dofinansowanie w konkursie Fundacji Banku Zachodniego „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

- Celem tego projektu jest zintegrowanie mieszkańców Olzy, wokół zagospodarowania przestrzeni parku, poprzez samodzielne wykonanie świecących figur i ustawienie ich na scenie - wyjaśnia Lucyna Gajda, prezes Stowarzyszenia.
Na 6 grudnia zaplanowano uroczyste zapalenie świateł w stajence, odwiedziny Mikołaja oraz kiermasz świąteczny. - Figury będą przypominały o wielkiej radości z narodzenia Pana Jezusa, jaką możemy przeżywać podczas Bożego Narodzenia. Codziennie po zmroku będą rozświetlały nasz park, zachęcając do odwiedzin zarówno młodszych jak i starszych - dodaje prezes.

W realizację tego projektu zaangażowanych jest wielu mieszkańców - od zarządu „Aktywnej Olzy” i Wiejskiego Domu Kultury poczynając, przez lokalnych fachowców wykonujących figury, panie szydełkujące gwiazdy, wszystkich chętnych robiących stroiki i piekących ciastka, zespoły artystyczne z Olzy, po dzieci i nauczycieli ze szkoły i przedszkola.

Początek imprezy w Olzie o godzinie 16.00.

Patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal tuWodzisław.pl

Artykuł opublikowany na tuWodzislaw.pl

galeria

Więcej

Jasełka i spotkania opłatkowe

Jasełka! Na to hasło właściwie każde dziecko dostaje anielskich skrzydeł! Każde marzy o roli Józefa lub Maryi, każde chce kolędować, składać dary, być pastuszkiem lub aniołem, krzątać się przy stajence albo robić cokolwiek, byle by tylko występować w przedstawieniu.

Jasełka są bardzo dużym przedsięwzięciem, które wymaga od p. Joanny Paździor ogromnego nakładu pracy - ona jest reżyserem, scenografem, choreografem i takim przysłowiowym człowiekiem orgiestrą odpowiedzialnym za całość inscenizacji. Każdego roku możemy oglądać jak dzieci w cudowny sposób pokonują własne słabości - tremę, zdenerwowanie, niepewność, strach. Zasłaniamy okna, zapalają się nastrojowe światła, publiczność zamiera w oczekiwaniu, pani Asia daje znak i szkoła wypełnia się zapachem i magią Świąt Bożego Narodzenia, dzięki dziecięcym głosom pełnym nadziei i wiary - iskierka miłości zapala się w naszych sercach i rozrasta wraz z dźwięcznymi akordami kolędy... Nie ma mowy, żeby przerwa świąteczna zaczęła się inaczej niż od jasełkowego przedstawienia!

Później zazwyczaj dzieci rozchodzą się do klas - szczęśliwe i rozjazgotane. Myślą o zjedzeniu przyniesionych ciasteczek i rozpakowaniu skromnych prezencików od kolegów, o dowcipach, pogaduszkach, wesołym spotkaniu opłatkowym w klasie. Poważnymi głosami składają sobie dziecięce życzenia dzieląc się świętym opłatkiem. Niektóre zamykają oczy i marzą, by Dzieciątko w tym roku przyniosło właśnie ten wymarzony prezent, by nie zapomniało, by zdąrzyło, bo one tak na to czekają, tak cichutko o tym marzą, tak na nie liczą...

Przyjdź Dzieciątko i nakarm ich małe serduszka - niech wypełni je wiara, nadzieja i miłość, i niech przez te czyste, niewinne serca rozejdzie się też blask na te serca starsze, te studzone i czasem zawiedzione życiem, silne bądź zrujnowane, spracowane i walczące o chleb, niech miłość spłynie jak kojący balsam i nasyci nadzieją, bez której traci się sens istnienia...

Zakrzyczmy razem: Wesołych Świąt! Pełnych miłości i przebaczenia, zrozumienia i życzliwości, pokoju i pojednania, wszak jesteśmy tylko ludźmi - nauczmy się sobie wybaczać i wspierać w czasie próby... 

A. Kruczek

galeria 

W naszej szkole w dzień poprzedzający przerwę świąteczną wystawiliśmy jasełka. Tegoroczny występ przygotowali pierwszoklasiści, a śpiewem ubogacili uczniowie starszych klas. Przedstawienie rozpoczęli nasi harcerze, którzy uroczyście przekazali Światełko Betlejemskie.
Jasełka tradycyjne przygotowane w wierszowanej formie dostarczyły zgromadzonym widzom wielu wrażeń artystycznych i okazji do uśmiechu. Zgromadzonym w imieniu występujących świąteczne życzenia błogosławionych świąt złożył przewodniczący szkoły Cyprian Fraczek.

Na zaproszenie pani Sołtys Krystyny Świderskiej wystawiliśmy jasełka dla mieszkańców Odry, którzy 14 stycznia wzięli udział w spotkaniu kolędowym.

Joanna Paździor

Myślę, że warto zapoznac się z ciekawostkami dotyczącymi jasełek. Otóż widowiska o Bożym Narodzeniu wzorowane są na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, a ich nazwa wywodzi się od staropolskiego słowa jasło oznaczającego żłóbZa twórcę przedstawień bożonarodzeniowych uważany jest św. Franciszek z Asyżu, który pierwszą taką scenę zaaranżował w 1223 roku w Greccio, czyli 792 lata temu. Ich treścią była historia narodzenia Jezusa w Betlejem i spisku Heroda. Początkowo figury Dzieciątka, Maryi, Józefa, Trzech Królów i pozostałych osób dramatu były nieruchome. Za sprawą zakonów franciszkańskich i bernardyńskich wprowadzono w ich miejsce marionetki. [źródło: Wikipedia]

Więcej

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

Szanowni Rodzice, Uczniowie i Przyjaciele Szkoły Podstawowej w Olzie! 

Niech zbliżające się Święta będą ciepłe, rodzinne i pełne uśmiechu, niech wypełnią Wasze serca radością i spokojem, a Nowy Rok przyniesie tylko szczęśliwe karty od losu.

Dyrektor, Rada Pedagogiczna i Pracownicy Szkoły Podstawowej w Olzie

Więcej

Ważne terminy

1. Informujemy, że zimowa przerwa świąteczna w naszej szkole będzie trwać od 23.12.2015r. do 3.01.2015r. Uczniowie wracają do szkoły 4.01.2016 r.

2. Semestr zimowy kończy się 15.01.2016 r.

3. 16.01.2015 r. odbędzie się zabawa karnawałowa w lokalu "Pod zielonym dębem" w czeskim Bohuminie, cena 150,00 zł za parę. Dla wszystkich chętnych zorganizowany jest transport autokarowy. Rada Rodziców serdecznie zaprasza do udziału!

4. 19.01.2016 r. o 17.00 zapraszamy rodziców na konsultacje - prosimy o liczny udział, gdyż będą przekazywane wyniki klasyfikacji śródrocznej.

5. 18.01.2016 r., zgodnie ze statutem Szkoły, rozpoczyna się nowy semestr.

6. 15-28 lutego 2016 r. - ferie zimowe województwa śląskiego.

Więcej

Zaproszenie

29 stycznia br. o godz. 17.00 w sali gimnastycznej SP Olza 

odbędzie się tradycyjne spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. 

Serdecznie zapraszamy!

Więcej

Wesprzyj w niesieniu pomocy!

Samorząd Uczniowski ogłasza akcję charytatywnej zbiórki materiałów plastycznych dla naszych kolegów z Białorusi. Prosimy Rodziców i Uczniów naszej szkoły o wsparcie tej szlachetnej akcji!

Cyprian Frączek - Przewodniczący SU

Więcej

Sukcesy sportowe

3 sukcesy sportowe naszych uczniów w ciągu miesiąca!

II miejsce w Rydułtowach
10 listopada drużyna chłopców wzięła udział w Turnieju Piłki Halowej z okazji 190-lecia urodzin Karola Miarki w Szkole Podstawowej nr 1 w Rydułtowach. Po wygranych meczach w grupie, kolejno: 2:1 z SP nr 21 w Rybniku, 1:0 z SP nr 2 w Rydułtowach oraz 2:0 z SP nr 1 w Rydułtowach, chłopcy awansowali do finału, gdzie po zaciętej walce przegrali 4:3 z drużyną z SP Pielgrzymowice. Drużyna grała w składzie: Artur Zychma, Łukasz Adamczyk, Cyprian Frączek, Adam Olszar, Szymon Tomala, Kacper Sikora, Igor Goraus.

I miejsce w Olzie
26 listopada nasza szkoła organizowała Turniej Siatkówki klas IV – VI drużyn mieszanych z okazji 190-lecia urodzin Karola Miarki. Po zaciętych meczach grupowych w półfinałach zmierzyły się drużyny SP Olza – SP nr 1 Rydułtowy 2:0 oraz SP Czyżowice – SP Gorzyce 2:0. W meczu o 3 miejsce bez problemów zwyciężyła drużyna z Rydułtów natomiast finał po bardzo ładnej grze i wielu ciekawych akcjach wygrała drużyna gospodarzy, która pokonała gości z Czyżowic 2:0. SP Olza wygrała w składzie: Paulina Kwiatkowska, Oliwia Mika, Patrycja Wacławczyk, Sandra Koch, Artur Zychma, Łukasz Adamczyk, Cyprian Frączek, Szymon Tomala, Przemysław Grabarek.

III miejsce w Gorzyczkach
8 grudnia tradycyjnie w Szkole Podstawowej w Gorzyczkach odbył się XII Międzynarodowy Turniej Piłki Halowej klas IV – VI. W tym roku w turnieju wzięło udział 9 drużyn, a wśród nich podbudowani ostatnimi sukcesami uczniowie SP Olza. Mimo porażki w pierwszym meczu z SP 21 Rybnik 1:0 drużyna zmotywowała się na kolejne mecze i wygrała 6:1 z Turzą Śl oraz 3:0 z Gorzyczkami awansując do półfinału, gdzie po zaciętej walce przegrała z Czyżowicami 3:1. W meczu o 3 miejsce nasi uczniowie nie mieli litości dla drużyny z Gorzyc i rozgromili faworyzowanych rywali 6:1. W finale turnieju natomiast drużyna z Rybnika wygrała z Czyżowicami 2:1. Oprócz drużynowego sukcesu, zawodnik naszej szkoły Cyprian Frączek otrzymał indywidualne wyróżnienie dla najlepszego strzelca turnieju – 9 goli. Drużyna wystąpiła w składzie: Artur Zychma, Paulina Kwiatkowska, Patrycja Wacławczyk, Oliwia Mika, Dagmara Goraus, Łukasz Adamczyk, Adam Olszar, Cyprian Frączek.

 Dawid Wacławczyk

galeria

Więcej

Dziękujemy...

Rada Rodziców i Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olzie składają serdeczne podziękowania Sponsorom 

za bezinteresowną pomoc i ofiarność okazaną Naszej Szkole.

Dzięki przyjaznej dłoni ludzi dobrej woli możliwa jest realizacja naszych zamierzeń i celów.

Życzymy pełni satysfakcji z podejmowanych przedsięwzięć, sukcesów i spełnienia marzeń.

 Podziękowania dla:

  • Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej w Olzie,
  • Sylwii i Krzysztofa Olszarów - "Pracownia złotnicza",
  • Marioli Studnic - "Ekoland" Usługi Komunalne,
  • Pizzerii u Kamana,
  • Kwiaciarni Orchidea z Kornowaca,
  • Michaela Godowskiego - "Gomix",
  • Ariela Bajera - "Silesia Automotive",
  • Iwony i Leszka Adamczyków - "Centrum Ogrodnicze",
  • Izabeli i Leszka Kozielskich,
  • Mariusza Młynarczyka,
  • Jerzego Chlebisza - "Lakiernictwo samochodowe",
  • Bogusława Krótkiego - "Gościniec REX",
  • Zuzanny Seman - Zakład fryzjerski,
  • Bożeny Wija - Salon fryzjerski.

Serdecznie dziękujemy także paniom: Beacie Młynarczyk - przewodniczącej Rady Rodziców, Jolancie Pośpiech - skarbnikowi Rady Rodziców i Izabeli Kozielskiej - zastępczyni przewodniczącej Rady Rodziców - za zorganizowanie i pieczę nad zabawą rodzicielską.

Więcej

Zachowaj Trzeźwy Umysł!

Informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Odbiorcami tej akcji mają być dzieci, nauczyciele oraz rodzice. O kampanii informują plakaty rozwieszone w naszej szkole.

Dzieciom zostaną rozdane karty pracy z prostymi ćwiczeniami i zadaniami o tematyce profilaktycznej. Dla rodziców przeznaczone będą ulotki podejmujące temat właściwego wychowania dzieci. Udostępniać je będzie biblioteka szkolna, pedagog i wychowawcy. Dla nauczycieli przygotowane zostały scenariusze zajęć profilaktycznych z ćwiczeniami i opisem teoretycznym. Na terenie szkoły odbędą się również konkursy plastyczno-literackie.

Pedagog Agnieszka Krótki

Więcej

VII Międzygminny Konkurs Kolęd i Pastorałek: „ Hej kolęda, kolęda…”

Dnia 15 grudnia 2015 r. w Świetlicy Wiejskiej w Osinach odbyły się przesłuchania VII. Międzygminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek: „ Hej kolęda, kolęda…” organizowanego przez WOK w Gorzycach. W przesłuchaniach wzięli udział uczniowie naszej szkoły. Wystąpili oni w dwóch kategoriach: zespoły wokalne klas I- III i III - V.
Obradujące jury wyłoniło laureatów.

Cieszyliśmy się bardzo, bo zespołowi

  • z klas I- III udało się wyśpiewać I miejsce (opiekun Joanna Paździor),
  • a zespół wokalny z klas III - V zajął miejsce II (opiekun Henryk Krótki).

15 stycznia 2016 r. odbyły się popisy laureatów. Podczas uroczystości otrzymaliśmy dyplom, nagrodę książkową i statuetkę anioła.
24 stycznia wystąpiliśmy również w naszym parafialnym kościele. Wzięliśmy udział w organizowanych przez WDK w Olzie "XV. Spotkaniach z Kolędą".

Dziękuję rodzicom za zaangażowanie i umożliwienie dzieciom udziału w powyższych uroczystościach.

Joanna Paździor

galeria

Więcej

Darmowe spotkanie z psychologiem

Dnia 15.03.16r. od godziny 16.30 (w pokoju pedagoga) w naszej szkole będzie obecna Pani psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Wodzisławia Śląskiego. Zapraszam wszystkich rodziców, którzy chcieliby uzyskać poradę, porozmawiać lub skonsultować się ze specjalistą!

Agnieszka Krótki

Więcej

SP Olza zdominowała Gminne Zawody Pływackie!

Uczniowie naszej szkoły nie dali szans rywalom w XV Zawodach Pływackich Szkół Podstawowych Gminy Gorzyce o puchar dyrektora GOTSiR "NAUTICA" w rywalizacji klas 4-6. Wygrali 6 z 7 możliwych konkurencji, a ogólnie zdobyli 9 medali oraz puchar dla najlepszej sztafety. Wyniki naszych uczniów:

Klasy 4 – 6

DZIEWCZYNY:

Styl dowolny 50 m:

  • I miejsce – Natalia Dłużniak
  • IV –  Paulina Kwiatkowska
  • V  -  Kinga Kwiatkowska
  • VI –  Patrycja Wacławczyk
  • VIII  – Natalia Bogacz
  • XI  – Paulina Riedel

Styl grzbietowy 50 m:

  • I miejsce – Natalia Dłużniak
  • IV  –  Paulina Kwiatkowska
  • XI  – Natalia Bogacz

Styl klasyczny 50m:

  • I miejsce – Natalia Dłużniak
  • III miejsce –  Paulina Kwiatkowska
  • V  –  Patrycja Wacławczyk
  • VI  –  Kinga Kwiatkowska
  • VII  –  Natalia Bogacz

CHŁOPCY:

Styl dowolny 50 m:

  • I miejsce –  Cyprian Frączek
  • IV – Łukasz Adamczyk
  • V -  Adam Olszar

Styl grzbietowy 50 m:

  • I miejsce –  Cyprian Frączek
  • IV –  Łukasz Adamczyk

Styl klasyczny 50 m:

  • II miejsce –  Adam Olszar
  • III miejsce –  Łukasz Adamczyk

Sztafeta 4 x 25 m stylem dowolnym:

  • I miejsce –  Łukasz Adamczyk, Paulina Kwiatkowska, Natalia Dłużniak, Cyprian Frączek

Klasy I – III:
DZIEWCZYNY:

Styl dowolny 25 m:

  • VI –  Julianna Kuczok

Styl grzbietowy 25 m:

  • VI –  Julianna Kuczok

CHŁOPCY:

Styl dowolny 25 m:

  • III miejsce – Kuba Jęczmionka
  • V – Samuel Chmiel

Styl grzbietowy 25 m:

  • IV – Samuel Chmiel
  • VI – Kuba Jęczmionka

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!

Dawid Wacławczyk 

galeria

Więcej

Darmowe e-podręczniki

Zachęcamy rodziców i uczniów do korzystania z darmowej platformy edukacyjnej epodreczniki.pl, która stwarza możliwość uczenia się poprzez rozwiązywanie interaktywnych zadań, krzyżówek i filmików. E-podręczniki to kompleksowy zbiór otwartych zasobów edukacyjnych zgodnych z podstawą programową przeznaczonych dla uczniów i nauczycieli od klasy 1 szkoły podstawowej do klasy 3 szkoły ponadgimnazjalnej.

A. Kruczek

Więcej

Dziękujemy...

Dzisiaj zakończyliśmy zbiórkę materiałów plastycznych dla kolegów z Białorusi. Za wzięcie udziału w akcji charytatywnej bardzo serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom!

Cyprian Frączek - Przewodniczący SU 

Do akcji Samorządu włączyli się: Krzysztof Szefer, Katarzyna Paździor, Michał Dostoł, Józef Zając, Igor Goraus, Samuel Chmiel, Łukasz Sezeniewski, Hubert Lindner, Kinga i Paulina Kwiatkowskie, Jakub Wodecki, Wiktoria Pośpiech, Patrycja Siedlaczek, Natalia Dworzyńska, Natalia i Julia Kretek, Patrycja Nowak, Emilia Chmiel, Dagmara Goraus, Jakub Szymiczek, Mariusz Kuczera, Piotr Chomicki, Katarzyna Łuska, Paulina Riedel, Konrad Kozielski, Wiktoria Strof, Mateusz Burek, Julia Nielaba, Zuzanna Nawrat, Amelia Kucza, Zofia Chomicka, Dominika i Magdalena Długi, Patrycja Wacławczyk, Natalia Bogacz i Piotr Poteraj.

Więcej

Per aspera ad astra

Z wielką przyjemnością informujemy, że stypendia szkolne za pierwsze półrocze roku szkolnego 2015/2016 otrzymały:

  • Anna Zając (średnia 5,18) i
  • Magdalena Długi (średnia 5,09).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Dyrektor i Rada Pedagogiczna

Więcej

Nasi w Żorach

14 stycznia 2016 r. o godz. 17.00 w Muzeum Miejskim w Żorach został rozstrzygnięty Wojewódzki Konkurs Plastyczny na Ozdobę Bożonarodzeniową. W konkursie udział wzięło 196 uczestników, a wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły, których opiekunką była p. Renata Wala. 

 

  • Angelika Piprek - I miejsce
  • Oliwia Mika - I miejsce
  • Paulina Riedel - I miejsce
  • Patrycja Wacławczyk - II miejsce
  • Anna Zając - III miejsce

Serdecznie gratulujemy uzdolnionym dziewczynom!

Więcej

Bóg nie mógł być wszędzie, więc stworzył babcię i dziadka

„Ścieżyną, doliną…”, to historyjka o kaczorku, kaczuszce i brzydkim kaczątku przygotowana na specjalną okazję - Dzień Babci i Dziadka. W realizację tego przedsięwzięcia z zapałem włączyli się wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.
Przedstawienie tajemniczo rozpoczęła Angelika motywem muzycznym z filmu „Różowa pantera”. Cóż, nie jest łatwa rola reżysera, który musi w scenariuszu uwzględnić 120 młodych talentów.

Chyba nikt z zaproszonych gości nie spodziewał się, że tak może się rozpocząć bajka o „Brzydkim kaczątku”. Szóstoklasiści świetnie sobie poradzili z piosenką o spotkaniu kaczorka i kaczuszki. A po ślubie, którego udzielił im indor Adaś, zaczęło się weselisko. Zatańczyli na nim uczniowie z klasy II a i b, III i IV, zaśpiewał zespół wokalny, a w duecie odważyły się też wystąpić Dagmara i Oliwia. W poważnym polonezie pląsali trzecioklasiści. Temu, że potem pojawiły się żółciutkie kaczuszki (Dominika, Madzia i Paulina), nikt pewnie się nie zdziwił. Ale wygaszenie światła (Pani Tereska była niezawodna, jak zwykle) i połyskujące kolorowe światło lasera wywołały na widowni miłe „Ooo..”. I gdyby jeszcze ktoś miał wątpliwości, o czym będzie przedstawienie, to wyświetlony fragment bajki Walta Disneya z pewnością je rozwiał. Rolę wiodącą tym razem przejęli piątoklasiści, którzy pięknie się zaprezentowali w strojach przygotowanych przez rodziców. Scenerię zimową zapewnili w inscenizacji uczniowie klasy czwartej. Wtoczyli na scenę imponujące śnieżki. Nie przeszkodził im w tym nawet bark śniegu w okolicy. Chłopcy z klasy piątej ukryli się wprawdzie za drzewami, ale i tak nieźle wystraszyli brzydkie kaczątko. Dobrze, że spotkało żabki z II b i kaczuszki z kl. I, które trochę je rozweseliły. Bezlitosne zwierzęta: kotek- Melania, kurka- Kasia, gąska- Paulina i piesek- Oliwia nieźle się nad biednym kaczątkiem znęcały. Nad ładem i porządkiem w bajce i na scenie czuwała kaczka- Ania. W roli konferansjerów pomagali jej Natalia i Cyprian. Narratorzy: Natalia i Paweł też się dobrze spisali. Kaczorek- Piotr niestety dość szybko opuścił kaczuszkę. Szare kaczątko- Paulina przemieniło się w pięknego łabędzia i do swojego grona przyjęły go dziewczęta z klasy 6. Jakże wdzięcznie wyglądające w tańcu do muzyki Piotra Czajkowskiego.

Tym przedstawieniem wnuki ze Szkoły Podstawowej w Olzie podziękowały babciom i dziadkom za miłość, doświadczenie i pomoc rodzicom.

W imieniu uczniów i pracowników szkoły życzenia wyśpiewali i wyrecytowali na koniec uczniowie klasy IIa. 

Zaproszeni goście nagrodzili występujących gromkimi brawami, a Pani Dyrektor mgr Edyta Cogiel wszystkim podziękowała za owocną pracę.

Środowiskowy Dzień Babci i Dziadka odbył się 29 stycznia 2016 r. o godzinie 17.00.

Krystyna Kozubek

galeria

Więcej

Książki naszych marzeń

Biblioteka szkolna informuje:

W roku szkolnym 2015/2016 realizujemy programu MEN "Książki naszych marzeń". Głównym celem programu był zakup dla uczniów książek do czytania dla przyjemności.

Biblioteka wzbogaciła się o 110 nowych pozycji na kwotę 1650 zł. Zakup książek został poprzedzony udziałem naszych uczniów w Ogólnopolskich Wyborach Książek oraz konsultacjami z Biblioteką Publiczną w Olzie i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Rybniku.

Poniżej zamieszczamy list Ireny Koźmińskiej (Prezesa Fundacji "Cała Polska czyta dzieciom") do rodziców na temat wpływu czytania na rozwój dzieci.

Elżbieta Górska

LIST PANI IRENY KOŹMIŃSKIEJ DO RODZICÓW -

Prezes fundacji ABCXXI”- Cała Polska czyta dzieciom.


"Dzieciństwo nie polega na kolekcjonowaniu gadżetów, lecz dobrych chwil z rodziną, dobrych wzorców i wartości, takich jak miłość, szacunek, poczucie bezpieczeństwa, radość..."


Drodzy Rodzice!


Każdy z nas pragnie dla swego dziecka dobrego dzieciństwa i szczęśliwej przyszłości. Ale czy wiemy, jak to osiągnąć? Jak sprawić, by dziecko wyrosło na człowieka zdrowego emocjonalnie, samodzielnego i mądrego, otwartego na ludzi, dobrze radzącego sobie we współczesnym świecie, umiejącego wykorzystywać swoje predyspozycje i uzdolnienia? Wiele zależy od nas, rodziców.

Dzieciom przede wszystkim potrzebna jest nasza ciepła, cierpliwa obecność i przewodnictwo - rozmowy, współczucie i wsparcie, kształtowanie dobrych nawyków, ostrzeżenia, ćwiczenia w mówieniu i myśleniu, a także nasz własny przykład. To daje im wiarę w swoje siły, a także poczucie oparcia w rodzinie.

Rodzice, którym zależy na dobrym wychowaniu dziecka, wiedzą, że nie da się tego zrobić, nie poświęcając mu osobiście czasu, nie tłumacząc, nie czytając. Dziecko bowiem uczy się życia, obserwując swych najbliższych w milionach codziennych sytuacji i wspólnych zajęć. To ich styl życia, ich język i ich wartości przejmuje.

Wychowanie nie może polegać jedynie na reagowaniu na dziecięce błędy i karach za złe zachowanie. Przecież dziecko samo z siebie zwykle nie wie - bo i skąd miałoby wiedzieć? - co jest dobre, a co jest złe, dopóki mu tego spokojnie i wielokrotnie nie wytłumaczymy.

Dlatego starajmy się spędzać z dzieckiem jak najwięcej czasu. Im więcej go dla dziecka wygospodarujemy, tym lepiej. Będzie mu łatwiej odnaleźć się i mądrze poruszać we współczesnym świecie pełnym hałaśliwych atrakcji, fałszywych wartości i prawdziwych zagrożeń: od palenia papierosów i picia alkoholu, po wczesny seks, narkotyki i działania aspołeczne.

Można wiele zrobić, codziennie czytając dziecku. Od urodzenia, gdyż zanim zacznie ono mówić i czytać, powinno się dobrze osłuchać z językiem i zbudować jak największy zasób słów, które rozumie. Ważne jest czytanie chłopcom, gdyż ich umiejętności językowe rozwijają się wolniej. Czytanie dziecku rozbudza jego wyobraźnię, dostarcza mu emocji i radości, poszerza wiedzę o świecie, przynosi dobre wzorce zachowań. Dzięki głośnemu czytaniu nauka w szkole będzie dla niego łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie porzucajmy czytania, gdy dziecko potrafi już czytać samo. Rytuał głośnego czytania może trwać nawet wtedy, gdy jest już ono w gimnazjum. Codzienne czytanie to wspólnie spędzony czas, stałe wzmacnianie więzi i wzajemnego zaufania, a także doskonalenie najważniejszej społecznej kompetencji - sprawnego posługiwania się językiem. Język to klucz do dobrej komunikacji z ludźmi i do samodzielnego zdobywania wiedzy. Czytanie jest jak witamina i szczepionka. Dzieci, którym czytamy, są mądrzejsze, znacznie bardziej odporne na toksyny współczesnej kultury i znacznie lepiej poradzą sobie w życiu.

Dlatego czytajmy dzieciom 20 minut dziennie. Codziennie!


Autorką listu jest pani Irena Koźmińska
Prezes fundacji ABCXXI”- Cała Polska czyta dzieciom

Więcej

Postępowanie rekrutacyjne na rok szkolny 2016/2017

Prosimy rodziców o zapoznanie się z zarządzeniem Wójta Gminy Gorzyce w sprawie harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym do publicznych szkół podstawowych, dla których Gmina Gorzyce jest organem prowadzącym - pdf1pdf2.

Więcej

Wizyta w kinie

W dniu 4.02.2016 r. klasa IV po zajęciach szkolnych spędziła dwie godziny na seansie filmowym w Multikinie w Rybniku. Uczniowie obejrzeli komedię pt. "Alvin i wiewiórki" i w radosnych nastrojach wrócili wieczorową porą do domu.

A. Kruczek

Więcej

Dziękujemy...

Drodzy Absolwenci naszej Szkoły!

Cieszymy się, iż pewien etap Waszego szkolnego życia macie już za sobą. Opuściliście mury olziańskiej podstawówki, ale chętnie do nas wracacie - przychodzicie odwiedzić i porozmawiać. Chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować Wam za pamięć!

A. Kruczek

Więcej

III Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora Szkoły

W dniu 4.02 odbył się, po dwuletniej przerwie, turniej ping-ponga dla uczniów naszej szkoły. 

W fazie grupowej turnieju udział wzięło 26. uczniów. Po wielu emocjonujących meczach wyłoniono 16. najlepszych, a wśród nich również dwie dziewczyny. Faza druga, czyli tzw. faza pucharowa, wzbudza zawsze wiele emocji wśród zawodników, ponieważ przegrywający odpada z turnieju. Po wspaniałych meczach ćwierćfinałowych wyłoniono najlepszą czwókę: Kamil Kukuczka, Kamil Bajer, Artur Zychma i Mateusz Ciuraj. Półfinały były popisem gry Ciuraja i Zychmy, którzy awansowali do finału. W nim już najlepszy okazał się Mateusz Ciuraj, który pokonał Artura Zychmę 2:0 i tym samym wygrał cały turniej. W meczu o 3. miejsce Kamil Bajer pokonał Kamila Kukuczkę 2:1.

Wyniki:

  • I miejsce - Mateusz Ciuraj
  • II miejsce - Artur Zychma
  • III miejsce - Kamil Bajer

Wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek, a dla najlepszych zostały zakupione puchary, które osobiście wręczyła p. Dyrektor Edyta Cogiel. Turniej był sponsorowany przez Radę Rodziców - dziękujemy!

Poza wymienioną czwórką w turnieju udział wzięli: 
Przemek Grabarek, Mateusz Plata, Łukasz Szefer, Dawid Hłubek, Łukasz Adamczyk, Kacper Sikora, Paweł Nawrat, Mateusz Porwolik, Szymon Tomala, Igor Goraus, Oliwia Mika, Patrycja Wacławczyk, Dagmara Goraus, Angelika Piprek, Oliwia Styrnol, Sandra Koch, Piotr Poteraj, Łukasz Sezeniewski, Paweł Kamczyk, Błażej Burda, Mateusz Wacławczyk, Michał Dostoł.


Dawid Wacławczyk

Więcej

Szkolny konkurs

Inicjatywa Samorządu Uczniowskiego: Zapraszamy wszystkich uczniów do szkolnego konkursu literacko-plastycznego pt. „Czym jest dla mnie miłość?”. Prace literackie lub plastyczne należy przynosić do czwartku (11.02.2016r.). Najlepsze prace zostaną nagrodzone i zaprezentowane na stronie internetowej szkoły.

Cyprian Frączek, Przewodniczący SU

Więcej

Dyskoteka karnawałowo-walentynkowa

Poniedziałkowy wieczór był okazją do integracji międzyklasowej na dyskotece szkolnej.  Mieliśmy możliwość wspólnie spędzić czas tańcząc i świętując ostatnie dni karnawału. Chcielibyśmy pięknie podziękować Radzie Rodziców za zasponsorowanie poczęstunku! Dziękujemy również opiekunom: p. Dominice Pośpiech, p. Joannie Paździor, p. Dawidowi Wacławczykowi oraz p. Agnieszce Kruczek, a także paniom z obsługi.

Kinga Kwiatkowska, skarbnik SU

Więcej

Dzień z życia trzecioklasistów

Nasza wychowawczyni, p. Dominika Pośpiech, zadała nam, czyli klasie III, zadanie domowe, które polegało na tym, żeby przeczytać baśń, zaznaczyć jakiś fragment, a następnie pięknie przeczytać go w klasie. Było to zadanie na ocenę. Uczniowie, którzy dostali z tego 6 punktów, czytali swoje fragmenty pierwszo- i drugoklasistom, a oni musieli zgadnąć z jakiej bajki one pochodzą. Czytaliśmy fragmenty takich baśni jak „Jaś i Małgosia”, „Nowe szaty cesarza” i inne. Wszystkim bardzo się zadanie podobało.

Angelika i Oliwia Koch kl. III

Więcej

Zmiany w oświacie

Uwaga Rodzice!
Przypominamy o najważniejszych zmianach jakie wprowadza nowelizacja ustawy o systemie oświaty:
wprowadzenie obowiązku szkolnego od siódmego roku życia oraz przesunięcie przekształcenia oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w przedszkola z 1 września 2016 r. na 1 września 2019 r.

Obowiązek szkolny od siódmego roku życia

Od roku szkolnego 2016/2017 obowiązkiem szkolnym będą objęte dzieci od siódmego roku życia. Dziecko 6-letnie będzie miało prawo do rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie szkoły podstawowej o ile korzystało z wychowania przedszkolnego w roku szkolnym poprzedzającym rok szkolny, w którym ma rozpocząć naukę w szkole.

Jeśli dziecko 6–letnie nie uczęszczało do przedszkola, rodzice również będą mogli zapisać je do pierwszej klasy. W takim przypadku niezbędna jednak będzie opinia z poradni psychologiczno – pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.

Ponowne zapisanie dziecka do klasy I lub II

Jak podkreśla resort, rodzice, których dzieci poszły do szkoły jako sześciolatki i natrafiły na problemy adaptacyjne i trudności w szkole, wnosili o wprowadzenie rozwiązań, które złagodziłyby proces wcześniejszego objęcia ich dzieci obowiązkiem szkolnym. Dlatego wprowadzono w ustawie przepisy przejściowe odnoszące się do roku szkolnego 2015/2016 oraz 2016/2017.

Dzieci urodzone w 2009 r., które są już w szkole w roku szkolnym 2015/2016, będą mogły na wniosek rodziców kontynuować naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej w roku szkolnym 2016/2017. Rodzic musi złożyć stosowny wniosek do dyrektora szkoły do 31 marca 2016 r.
Dziecko nie będzie podlegało klasyfikacji rocznej, a tym samym promowaniu do klasy drugiej; jeżeli rodzice zdecydują, że ich dziecko będzie kontynuować naukę w klasie pierwszej w szkole, do której uczęszcza, wobec tego dziecka nie będzie przeprowadzane postępowanie rekrutacyjne.

Dzieci urodzone w pierwszej połowie 2008 r., które w roku szkolnym 2015/2016 chodzą do klasy II szkoły podstawowej, na wniosek rodziców, złożony do 31 marca 2016 r., będą mogły – w roku szkolnym 2016/2017 kontynuować naukę w klasie II.

Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi

Dzieciom, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego będzie można odroczyć obowiązek szkolny, jednak nie dłużej niż do końca roku szkolnego w tym roku kalendarzowym, w którym dziecko kończy 9 lat. W tym przypadku dziecko będzie kontynuowało przygotowanie przedszkolne.

Wychowanie przedszkolne

Od 1 września 2016 r. obowiązkiem przedszkolnym będą objęte dzieci 6-letnie. Natomiast wszystkie dzieci 4- i 5-letnie mają mieć zapewnione miejsce realizacji wychowania przedszkolnego, a od 1 września 2017 r., także dzieci 3-letnie.

Zgodnie z ustawą, przekształcenie oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych w przedszkola zostanie przesunięte z 1 września 2016 r. na 1 września 2019 r. Umożliwi to organom prowadzącym lepsze przygotowanie się do przekształcenia oddziałów przedszkolnych w przedszkola.

Więcej

"Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili."

W tamtym miesiącu zakończyła się charytatywna zbiórka materiałów plastycznych dla kolegów z Białorusi. Siostra Krystiana była wzruszona i ogromnie wdzięczna, gdy odbierała prezenty od naszej katechetki Joanny Paździor. 

Siostra wróciła do domu i w tym tygodniu napisała do nas list z podziękowaniami. Przeczytajmy...

Drogie dzieci wraz z Waszymi nauczycielami i p. Katechetką! 

Serdecznie dziękujemy Wam za ofiarowane przybory szkolne. Jesteśmy wdzięczni za WASZ dar serca, Wam i Waszym nauczycielom. Dzieli nas od siebie ogromna odległość, w przybliżeniu 1300 km. 

Mieszkamy w Diecezji Witebskiej, w Witebsku i w okolicznych wioskach. Część z nas dojeżdża do Kościoła około 20 km, bo tak daleko mieszkamy, a u nas na wsiach nie ma kościoła. 

Należymy do parafii Katedry pod wezwaniem Jezusa Miłosiernego, nasza parafia jest o wiele mniejsza od waszej,  bo jest nas tylko 274. Jesteśmy też młodym kościołem - 5 lat istnienia. Staramy się aktywnie uczestniczyć w życiu parafii; w katechezie prowadzonej przez siostry, w niedzielę, w czasie Mszy świętej, bierzemy aktywny udział przygotowując Liturgię słowa, a także śpiewamy w chórku. Przygotowywaliśmy również scenki na różańcu w pantomimie oraz jasełka, które bardzo podobały się z czego jesteśmy dumni, teraz przygotowujemy scenkę na Święto naszej parafii na niedzielę Miłosierdzia. 

Bierzemy też aktywny udział w zajęciach w naszej świetlicy: uczymy się wykonywać okoliczne stroiki świąteczne, piec ciastka, wspólnie się bawić. 

Korzystając z waszego daru serca możemy wykonywać kartki świąteczne, rysować ilustracje, cieszymy się też kolorowymi zeszytami, blokami, przyborami szkolnymi, bo u nas takich nie ma. 

Mamy też takie miejsce przy naszym kościele, my nazywamy je "KAFE", gdzie spotykamy się razem w niedzielę po Mszy św., żeby porozmawiać przy herbatce i ciastku, pobawić się w różne gry. Przesyłamy wam nasze zdjęcia. 

Serdecznie pozdrawiamy WAS! Wdzięczne dzieci wraz z siostrą Krystianą

galeria

Więcej

Darmowe badanie słuchu

Dnia 10.02.2016r. w naszej szkole odbyło się badanie słuchu dla uczniów klasy II a i II b.
Pani neurologopeda - pracownik Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej z Wodzisławia Śląskiego - przebadała wszystkich obecnych uczniów. Wyniki badania otrzymali wychowawcy klas razem z propozycjami ćwiczeń dla dzieci. W najbliższym czasie
wychowawcy przekażą wyniki badań oraz materiały do ćwiczeń w domu rodzicom.

Agnieszka Krótki

Więcej

Wizyta policjanta - bezpieczne ferie 2016

Dnia 10.02.2016r. przyjechał do naszej szkoły Policjant w celu przeprowadzenia pogadanki dla dzieci na temat bezpiecznych ferii oraz bezpiecznej drogi do i ze szkoły. Pogadanka miała dwie części. Część pierwsza dotyczyła bezpieczeństwa dzieci na drogach i w czasie wypoczynku, druga część poświęcona została dopalaczom i środkom odurzającym.
W sposób przystępny Pan policjant ujął zagadnienie, podawał interesujące przykłady, odpowiadał na wszystkie pytania dzieci.

Prelekcja była przeprowadzona w dwóch grupach wiekowych: dla uczniów klas I-III oraz uczniów klas IV-VI. Serdecznie Panu policjantowi dziękujemy!

Informujemy, iż Wojewoda Śląski, mając na uwadze bezpieczeństwo dzieci w okresie ferii zimowych, w ramach akcji „Bezpieczne ferie 2016” uruchomił numer telefonu interwencyjnego 32 207 70 77, na który można dzwonić w razie zauważenie nieprawidłowości w organizowaniu wypoczynku dzieci i młodzieży.

 

Kochani! Z niecierpliwością wyczekiwane ferie już za chwilę się rozpoczną. :) Jesteście zmęczeni i wypoczynek słusznie się Wam należy. Pamiętajcie jednak, aby z wolnego czasu korzystać bardzo rozsądnie.

Rady dla najmłodszych:

  1. Do zjeżdżania i ślizgania wybieraj tylko miejsca do tego przeznaczone, usytuowane z dala od ulicy, stawów i rzek.
  2. Nigdy nie ślizgaj się po zamarzniętej rzece, jeziorze - nie wiesz jak gruba jest warstwa lodu.
  3. Nie wbiegaj na lód, który już się pod kimś załamał. Gdyby lód zaczął pękać, połóż się na nim, w celu rozłożenia ciężaru ciała. W przypadku, gdy lód się załamie:
    - nie wpadaj w panikę,
    - nie wykonuj zbędnych ruchów,
    - działaj szybko i zdecydowanie,
    - złap się krawędzi lodu, wykonuj nogami ruchy pływackie do czasu, aż ciało przyjmie pozycję poziomą,
    - staraj się wypełznąć na lód,
    - trzymaj się mocno podanego lub rzuconego sprzętu.
  4. Zawsze informuj rodziców i opiekunów o trasie dojścia i powrotu z miejsca spędzania wolnego czasu.
  5. Pamiętaj, że dzięki elementom odblaskowym będziesz lepiej widoczny dla uczestników ruchu drogowego i bardziej bezpieczniejszy.

Rady dla dorosłych:

  1. Rozmawiajmy z dzieckiem, dziecko świadome to dziecko bezpieczne!
  2. Uczulmy dziecko na zagrożenie związane z osobami nowo poznanymi, które mogą okazać się niebezpieczne.
  3. Ostrzeżmy dziecko o niebezpieczeństwie, jakie niosą za sobą narkotyki, papierosy, alkohol, pamiętając, że ferie sprzyjają pierwszym kontaktom z nimi.
  4. Przypomnijmy dzieciom o tym, że nie wolno ryzykować zjeżdżania z górek i pagórków położonych w pobliżu dróg czy rzek i jezior.
  5. Nie bądźmy lekkomyślni, nie organizujmy kuligu polegającego na doczepianiu sanek do samochodu lub traktora.
  6. Zadbajmy o to, by dziecko nosiło elementy odblaskowe.
  7. Przypomnijmy dziecku podstawowe zasady drogowe obowiązujące podczas przechodzenia przez jezdnię czy poruszania się wzdłuż ruchliwej drogi.
  8. Wytłumaczmy dzieciom, jakie niebezpieczeństwa czyhają na dzieci bawiące się w okolicy ulicy, zamarzniętym jeziorze, rzece. 

Agnieszka Krótki

galeria

Więcej

Lekcja umuzykalniająca

We wtorek, 9 lutego, uczniowie wzięli udział w lekcji z muzyką na żywo. Sponsorami słuchowiska byli Babcie i Dziadkowie, którzy w czasie imprezy środowiskowej wsparli szkołę datkami - serdecznie dziękujemy!

A. Kruczek

Więcej

Rower – pojazd napędzany siłą mięśni osoby nim kierującej przy pomocy przekładni mechanicznej, wprawianej w ruch (najczęściej) nogami.

Wspomnienie...

16 września 2015 roku o godzinie 16.00 chętni uczniowie z klasy VI pojechali z p. Krystyną Kozubek i p. Joanna Paździor na wycieczkę rowerową. Jechali trasą: Olza - Meandy Odry - Chałupki - Rudyszwałd - Zabełków - Olza. Jechało jedenaście szóstoklasistów: Łukasz Adamczyk, Natalia Dłużniak, Cyprian Frączek, Dagmara Goraus, Sandra Koch, Oliwia Mika, Adam Olszar, Adam Piprek, Angelika Piprek, Patryk Przybyła i Patrycja Wacławczyk.

Kilka krótkich odpoczynków było na Meandrach i w Chałupkach na placu zabaw, a ostatni przy sklepie, w którym rowerzyści kupili sobie lody.

Wszystkim bardzo się podobało i chcialiby pojechać jeszcze raz.

Dagmara Goraus, kl. VI

galeria

Więcej

Wyniki konkursu

Podajemy wyniki szkolnego konkursu na najpiękniejszy rożaniec:

  • I miejsce - Grzegorz Szewczyk
  • II miejsce - Mateusz Szefer, Łukasz Szefer
  • III miejsce - Bartosz Mrozek

Joanna Paździor

Więcej

Balik klas młodszych

9 lutego w naszej szkole odbył się tematyczny balik karnawałowy dla klas I-III pod hasłem "Dzieci świata". Uczniowie byli bardzo pomysłowo i ciekawie poprzebierani. Zabawa była świetna - pełna gier i zabaw.

Dziękujemy Radzie Rodziców za zasponsorowanie słodkiego poczęstunku.

Elżbieta Górska

galeria

Więcej

Życzenia na ferie

Życzymy wszystkim Nauczycielom, Pracownikom i Uczniom naszej Podstawówki miłych, bezpiecznych ferii zimowych oraz odpoczynku po trudach ciężkiej, kilkumiesięcznej pracy. 

Niech ten wspaniały czas dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń oraz wielu ciekawych przeżyć. Odpoczywajcie, cieszcie się przygodami, poznawaniem nowych miejsc i ludzi. Mamy nadzieję, że wrócicie wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci oraz wypoczęci, z nową energią do pracy w drugim semestrze.

Samorząd Uczniowski

Więcej

Witaj wiosno!

W końcu i w naszej szkole nastała wiosna. Wprawdzie z dwudniowym poślizgiem, ale jednak... Uczniowie klasy III przygotowali krótkie przedstawienie mówiące o tym, iż wiosną wszystko się może zdarzyć, nawet jeśli to oznacza związek bociana z żabą. :-) Później Angelika wyczytała zwycięzców rywalizacji międzyklasowej o najlepszą frekwencję. Niespodziewanie wygrała III klasa! W nagrodę otrzymała przechodnią wiosenną miotłę. Następnie p. Kozubek przedstawiła filmiki uczniów kl. V ubiegających się o „Słodkie Oskary”. Tutaj wygranymi w poszczególnych kategoriach sprawiedliwie okazali się wszyscy młodzi twórcy.

Dominika Pośpiech

Więcej

Obchody Światowego Dnia Ziemi

Dzień Ziemi został uczczony apelem, na którym uczniowie obejrzeli prezentację "Cuda natury" przygotowaną przez pana Andrzeja Czajkę oraz prezentacje i plakaty w języku angielskim kolegów z klas starszych dotyczące ochrony środowiska naturalnego. Rozdane zostały także nagrody uczniom, którzy wzięli udział w konkursach przyrodniczych. Za zaangażowanie każdy z nich otrzymał sadzonkę poziomki.

A. Kruczek

galeria

Więcej

Migawki z życia szkoły

 

Krystyna Kozubek

Więcej

Pasowanie na czytelnika

W dniu 19 kwietnia 2016 r w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy l na czytelników biblioteki szkolnej pod hasłem "Idą, idą bajki w świat...". W uroczystości udział wzięła pani dyrektor Edyta Cogiel oraz grono pedagogiczne. Całą imprezę uświetniły dziewczynki z klasy V: Magdalena Długi, Dominika Długi, Dominika Kwiatkowska, Melania Jeleń, Paulina Kozak. 

Elżbieta Górska

galeria

 

 

Więcej

Czekoladowy świat Charliego

Magdalena Długi i Dominika Długi w dniu 29 kwietnia wzięły udział w Powiatowym Konkursie Czytelniczym "Czekoladowy świat Charliego".

Elżbieta Górska

 

 

 

 

 

 

Więcej

"A to feler – westchnął seler."

Spotkanie z poezją Jana Brzechwy w Publicznej Bibliotece w Olzie w dniu 5.05.2016r.

Elżbieta Górska

galeria

 

 

 

 

 

 

Więcej

Spotkanie w publicznej bibliotece w Olzie

10 maja 2016 r. odbyło się spotkanie z poezją Juliana Tuwima w Publicznej Bibliotece w Olzie. Wiersze dla dzieci czytały: pani bibliotekarka Alicja Hiltawska, pani Elżbieta Górska i pani Teresa Walter - bibliotekarka ze SP w Gorzyczkach. W imprezie czytelniczej udział wzięli uczniowie kl. II B ze SP w Olzie oraz uczniowie kl. I i kl II B ze SP w Gorzyczkach.

W dalszej części tego spotkania odbył się międzyszkolny konkurs czytelniczy pt. " Znamy wiersze Juliana Tuwima". Rywalizacja była bardzo wyrównana, obydwie szkoły otrzymały nagrody książkowe. Na koniec spotkania dzieci złożyły życzenia i wręczyły kolorowe laurki pani Bibliotekarce z okazji Święta Bibliotekarzy.

Elżbieta Górska

galeria

Więcej

Sukcesy uczniów

Konkursy historyczne

Uczeń klasy V - Paweł Nawrat - zdobył 1 miejsce na Międzygminnym Konkursie Historycznym "Idy marcowe" w Krostoszowicach w kategorii klas piątych.

Zespół uczniów w składzie: Dagmara Goraus, Paulina Riedel i Paweł Nawrat - zdobył II miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich zorganizowanym przez WDK Czyżowice. Konkurs poprzedził powstańczy capstrzyk przed pomnikiem w Olzie.

Edyta Cogiel

galeria

Więcej

Capstrzyk ku czci powstańców

9 maja o godzinie 9.00 odbył się uroczysty capstrzyk, podczas którego oddaliśmy hołd poległym powstańcom śląskim. 

A. Kruczek

galeria

 

 

 

 

 

Więcej

Muzyka na żywo

W dniu 17 maja odbyła się lekcja umuzykalniająca dla uczniów naszej szkoły. Dzieci wysłuchały utworów z kanonu klasycznej muzyki rosyjskiej.

 

Więcej

I Szkolny Konkurs Ortograficzny

Dnia 10 maja odbył się I Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas IV-VI. Wzięło w nim udział 12 uczniów (Natalia Dłużniak, Magdalena Długi, Sandra Koch, Anna Zjąc, Natalia Bogacz, Patrycja Wacławczyk, Sandra Bolik, Angelika Piprek, Paweł Nawrat i Oliwia Styrnol). Celem konkursu było szerzenie wśród uczniów nawyków pracy nad poprawnością ortograficzną, rozwijanie ich zainteresowań polską pisownią oraz wyłonienie Szkolnego Mistrza Ortografii. Po sprawdzeniu prac zwyciężczyniami okazały się:

I miejsce: Szkolny Mistrz Ortografii: Natalia Dłużniak, kl. VI

II miejsce: Magdalena Długi, Anna Zając, kl. V

III miejsce: Sandra Koch, kl. VI

 

Uczennice: Natalia Dłużniak i Anna Zając będą reprezentowały Szkołę w Międzynarodowym Konkursie Ortograficznym w Gorzyczkach, który odbędzie się 19 maja 2016.

 

Gratuluję i życzę powodzenia w dalszych zmaganiach ortograficznych.

A. Kruczek

Więcej

Realizacja projektu "Książki naszych marzeń" w klasach starszych

Program "Książki naszych marzeń" realizowany jest w roku szkolnym 2015/2016. Przede wszystkim umożliwił zakup książek do biblioteki szkolnej w celu promocji czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz rozwijania ich kompetencji i zainteresowań czytelniczych.

Podstawowym rezultatem programu ma być trwałe zainteresowanie młodych ludzi czytaniem. Aby tak się stało muszą doświadczyć przyjemności z czytania, odkryć w nim atrakcyjny sposób zdobywania wiedzy o świecie, rozwijania zdolności i zainteresowań, a także spędzania wolnego czasu.

W ramach projektu głównego w klasach starszych zostały zrealizowane pomniejsze projekty czytelnicze, które miały udowodnić, że lektura to nie smutny obowiązek w szkolnej przestrzeni, ale naprawdę atrakcyjnie spędzony czas. Oto one: 

  1. Lekcja jak gra - wykorzystanie nowoczesnych metod i mobilnych technologii platformy edukacyjnej Learning Apps w celu stworzenia gier czytelniczych: "Lew, Czarownica i stara szafa" (wykreślanki, wisielec, gra "Milionerzy") - kl. IV, "Mikołajek" (gra "Milionerzy") - kl. V, "Baśniobór" (krzyżówki) - kl. VI. galeria
  2. Zalajkuj mnie! - tworzenie zdjęć typu sleeveface do kreowania mody na czytanie i promocji ulubionych książek - kl. VI. galeria
  3. Czytanki-utulanki - popularyzacja czytania jako sposobu spędzania wolnego czasu - nocny maraton czytania - kl. IV.
  4. Flash mob - zabawa "Drzewo czytelnika" w dokańczanie zdań zapisywanych na kartkach w kształcie liści: "Moja ulubiona książka to...", "Czytanie jest...", "Czytam, bo...", "Biblioteka to..." - kl. IV-VI.
  5. Maluję co słyszę i czuję - tworzenie prac plastycznych do wysłuchanych fragmentów książek w trakcie Tygodnia Głośnego Czytania - kl. IV-VI.

Agnieszka Kruczek

galeria

Galery coming soon... ;)

Więcej

Wyniki samorządowych konkursów

Samorząd Uczniowski zainicjował w tym roku szkolnym kilka konkursów plastyczno-literackich, których celem było rozwijanie kreatywności, pasji, wrażliwości artystycznej, a także promowanie osiągnięć uczniów uzdolnionych plastycznie. Był to także sposób, aby młody człowiek odszedł od komputera i narysował "co mu w duszy gra". Oficjalne rozdanie nagród nastąpi na festynie rodzinnym w dniu 5 czerwca 2016 roku.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom, że chciało wam się chcieć i porzuciliście tumiwisizm.

 

  • Konkurs plastyczny "Co lubię robić z babcią i dziadkiem?"

klasy I-III

  • I miejsce - Mateusz Wacławczyk
  • II miejsce - Julia Mrozek
  • III miejsce - Emilia Kukuczka

klasy IV-VI

  • I miejsce - Kamil Bajer
  • II miejsce - Katarzyna Paździor
  • III miejsce - Melania Jeleń

 

  • Konkurs plastyczno-literacki "Czym jest dla mnie miłość?" 
  • I miejsce - Błażej Burda
  • II miejsce - Anna Zając

 

  • Konkurs plastyczno-literacki "Co rozumiesz przez słowo "dobro"?" 
  • I miejsce - Mateusz Szefer
  • II miejsce - Anna Zając
  • III miejsce - Katarzyna Łuska 

 

  • Konkurs plastyczno-literacki "Kocham moją rodzinę, bo..."
  • I miejsce - Natalia i Julia Kretek
  • II miejsce - Samuel Chmiel
  • III miejsce - Angelika i Oliwia Koch

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Agnieszka Kruczek i Samorząd Uczniowski

galeria

Więcej

Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska w Jastrzębiu Zdroju

Na początku kwietnia Samorząd Uczniowski zainicjował zbiórkę karmy dla zwierząt z okazji obchodów Światowego Dnia Ziemi. Akcja spotkała się z dużą życzliwością szkolnego społeczeństwa. Warto tu podkreślić, że największe zasługi mają klasy młodsze, które karmę bardzo ochoczo przynosiły w dużych ilościach. To ogromnie cieszy, kiedy młody człowiek nie przechodzi obojętnie obok bezradności zwierzęcia, potrafi się dzielić i współpracuje ze szkolnym Samorządem. 

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom: kl. I: Julce Kajdzie, Julicie Langer, Kubie Langer, Zosi Chomickiej, Klaudii Bauerek, Natalce i Julii Kretkównom, Bartoszowi Mrozkowi, Kubie Szymiczkowi, Emilce Wowrze, Hubertowi Lindnerowi, Mateuszowi Ronczce, Emilce Mestenhauser; kl. IIa: Oli Pośpiech; kl. IIb: Nikoli Maks, Kubie i Michałowi Muchom, Tymkowi Krótkiemu, Julce Nielabie, Amelce Kuczok, Zuzannie Nawrat, Alexowi Lintrelowi; kl. III: Kasi Łusce, Mateuszowi Studnic, Konradowi Kozielskiemu, Adamowi Poteraj, Mateuszowi Szefer, Wiktorii Strof; kl. IV: Łukaszowi Sezeniewskiemu, Igorowi Goraus, Pawłowi Kamczyk, Kindze Kwiatkowskiej, Patrykowi Piechaczek, Wiktorii Pośpiech, Błażejowi Burdzie; kl. V: Paulinie Kwiatkowskiej, Piotrowi Poteraj, Natalce Bogacz; kl. VI: Dagmarze Goraus.

Pozdrawiam Was serdecznie!

A. Kruczek, opiekun Samorządu Uczniowskiego

Więcej

„Błąd w mowie i piśmie, to jak brzydka plama na fotografii matki, którą kochasz” Janusz Korczak

19 maja 2016 roku odbył się II Międzynarodowy Konkurs Ortograficzny Zdobywca Złotego Pióra w Gorzyczkach, na który pojechały dwie uczennice naszej szkoły. Z wielką przyjemnością informuję, że jedna z uczennic wróciła z dyplomem laureata - Anna Zając zajęła II miejsce. Gratuluję!

A. Kruczek

galeria

 

 

 

 

 

Więcej

Wizyta w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt

W czasie trwania szkolnej charytatywnej akcji udało się zebrać 80,5 kg karmy dla psów i kotów. Wczoraj, 19 maja, została ona dostarczona do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Jastrzębiu Zdroju.

Pojechały tam przedstawicielki Samorządu Uczniowskiego: Patrycja Nowak i Kinga Kwiatkowska wraz z p. Agnieszką Kruczek, opiekunem Samorządu.

Po wyładowaniu karmy jeden z pracowników oprowadził przybyłe po placówce, bardzo interesująco opowiadając o mieszkających tam zwierzętach i procedurach adopcyjnych. Jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom za zaangażowanie i włączenie się do inicjatywy samorządowej.

A. Kruczek

galeria

Więcej

XII Wiosenne Spotkania z Folklorem

Uczniowie naszej szkoły z sukcesem uczestniczyli w XII Wiosennym Spotkaniu z Folklorem w Szkole Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach w dniu 20 maja 2016 roku.

W kategorii "godka śląska" Łukasz Adamczyk - uczeń klasy VI - zajął II miejsce, a Natalia Bogacz - uczennica klasy V - zajęła III miejsce (opiekun p. Edyta Cogiel), zaś zespół wokalny w kategorii "pieśniczka" zdobył wyróżnienie (opiekun p. Henryk Krótki).

Konkurencja była bardzo silna, gdyż w przesłuchaniach konkursowych udział wzięli uczniowie dziesięciu szkół: ośmiu z Gminy Pawłowice oraz dwóch szkół noszących imię Karola Miarki, tj. SP 1 z Rydułtów i SP Olza. Poza konkursem wystąpił zespół taneczny naszej szkoły z wiązanką tańców śląskich (opiekun p. Klaudia Tatarczyk).

Nagrodzonym i opiekunom serdecznie gratulujemy!

Edyta Cogiel

Więcej

Zabierz mnie w góry!

W dniach 30.05 – 1.06.2016 roku  44. uczniów z klas IV–VI uczestniczyło w wycieczce do Zakopanego.

Po kilkugodzinnej podróży nasza ekipa dotarła do miejsca docelowego, którym był Pensjonat pod Giewontem. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na pierwszą wędrówkę w stronę centrum. Tam, przy przepięknej pogodzie, zaczęliśmy szturmować strome podejście na Gubałówkę. Po bardzo męczącym 40-minutowym marszu pod górę, naszym oczom ukazała się przepiękna panorama Tatr. Mimo zmęczenia wszyscy dotarli z powrotem do pensjonatu, gdzie zjedliśmy przepyszny obiad. Mieliśmy chwilę na regenerację sił i wieczorem czekał nas jeszcze krótki spacer do Sanktuarium MB Fatimskiej na Krzeptówkach. Wszyscy z niecierpliwością wracali do bazy noclegowej, ponieważ w planach była dyskoteka. Po bardzo męczącym dniu wszyscy zapadli w głęboki sen, aby naładować akumulatory przed dniem kolejnym.

Wtorek przywitał nas przepiękną pogodą i słonecznym uśmiechem „Śpiącego Rycerza”, od którego nie można było oderwać wzroku. Skoro świt, po przepysznym śniadaniu w formie szwedzkiego stołu, udaliśmy się z panią Przewodnik do Tatrzańskiego Parku Narodowego, a konkretnie w rejon Doliny Kościeliskiej. Zaliczyliśmy strome podejście, a potem bardzo ciasne przejście przez Jaskinię Mroźną, skąd udaliśmy się do Wąwozu Kraków, przed którym wpatrywaliśmy się w postać rycerza w formie płaskorzeźby na skale. Pomimo delikatnych początków marudzenia niektórych uczniów, szliśmy dalej aż do Schroniska PTTK na Ornaku, gdzie mogliśmy skosztować czystej, górskiej wody ze źródełka. Po dłuższym odpoczynku zaczął się dwugodzinny marsz w stronę parkingu i upragnionego przez wszystkich autobusu. Kiedy wszyscy uczniowie myśleli, że to już koniec wędrówek na ten dzień, nasza niezłomna ekipa nauczycielska zaserwowała im jeszcze dwugodzinne wyjście wieczorem na Krupówki. Zmęczeni, niekiedy marudni, z drobnymi kontuzjami - w końcu pokonaliśmy ok. 22 km - ale zadowoleni wszyscy dość szybko zasnęli.

Środa była dniem pożegnania z przepięknymi widokami Tatr oraz bardzo przyjemnym personelem naszego pensjonatu. Udaliśmy się Drogą pod Reglami w kierunku Wielkiej Krokwi. Półtora godziny spokojnego, relaksacyjnego wręcz marszu i byliśmy na miejscu. Ostatnie zdjęcia, ostatnie zakupy i ani się nie spostrzegliśmy, a już siedzieliśmy w autobusie w drodze powrotnej do domu. O godzinie 19.00 zameldowaliśmy się na parkingu w Olzie. Po wspaniałej trzydniowej przygodzie z pierwszorzędną ekipą wszyscy udali się do swoich domów. I ja również!

Dawid Wacławczyk

galeria 

Więcej

Wieczór filmowy w szkole

Wieczór filmowy zorganizował Samorząd Uczniowski wraz z p. Agnieszką Kruczek. Był przeznaczony dla klas młodszych (film pt. Dobry dinozaur") i starszych (film pt. "Bogowie Egiptu"). Widzowie wyszli zadowoleni i poprosili o kolejne takie spotkanie w przyszłym roku. Impreza odbyła się 29 kwietnia 2016 roku w godzinach: 18.00 - 22.30.

Samorząd Uczniowski dziękuje p. Agnieszce Kruczek za sprawowanie opieki nad uczniami.

Kinga Kwiatkowska

Skarbnik SU

 Nocka w szkole kl. IV

Po wieczorku filmowym odbyła się, zorganizowana przez naszą wychowawczynię p. Agnieszkę Kruczek, nocka w szkole dla klasy IV. Bardzo długo czekaliśmy na to spotkanie i w końcu przyszedł ten moment. Wieczór został wypełniony grami i zabawami sportowymi: piłką nożną, ręczną, ping-pongiem, tenisem, lotkami, berkiem, skakanką, hula-hoopem, układaniem gigantycznych klocków i innymi, które wymyślaliśmy sami. Byliśmy pełni energii i dobrego humoru, a co nas najbardziej cieszyło - wychowawczyni bawiła się z niami. 

Nocą jedliśmy kolację i przemycone przysmaki, nocą czytaliśmy książki, nocą opowiadaliśmy o sobie, nocą integrowaliśmy się i poznawaliśmy na nowo, nocą mieliśmy niekończącą się lekcję WF-u i języka polskiego. Dziękujemy Wychowawczyni! To był wspaniale spędzony czas!

Oliwia Kwiatoń i Patrycja Nowak, kl. 4

Więcej

Festyn rodzinny

Proszę Państwa! Kolejny Festyn za nami! A cóż to takiego jest festyn? Festyn, zwany także piknikiem, jest imprezą plenerową urządzaną pod gołym niebem dla większej liczby osób. Tak nieskomplikowanie to brzmi, a jak wiele osób jest w niego zaangażowanych i jak dużo pracy kosztuje, wiedzą tylko Ci, którzy: wymyślają, przygotowują, pracują, pomagają, przywożą, przestawiają, układają, przenoszą, malują, smażą, kroją, gotują, sprzedają, sprzątają...
Bardzo wyczerpująco o organizacji i przebiegu festynu opowiedziała poniżej p. Beata Młynarczyk – Przewodnicząca Rady Rodziców, zatem ja skupię się tylko na części artystycznej prezentowanej przez uczniów Szkoły.

Tegorocznego festynu nie możemy nazywać tylko szkolnym, ponieważ został zorganizowany przy współpracy z WDK Olza. Jednakże należy bardzo mocno podkreślić, że jest największym środowiskowym wydarzeniem szkolnym. Angażuje przede wszystkim Radę Rodziców, później wszystkich pracowników szkoły i prawie wszystkich uczniów.

Festyn został otwarty przez p. Dyrektor Edytę Cogiel i p. Beatę Młynarczyk. Panie wygłosiły krótkie przemowy, po których nastąpiła część artystyczna. Zaprosił na nią Samorząd Uczniowski (Cyprian Frączek, Magdalena Długi i Kinga Kwiatkowska). Uczniowie podkreślili, że impreza łączy w sobie trzy święta: Dzień Matki, Dziecka i Ojca oraz złożyli oficjalne podziękowania i życzenia przybyłym Rodzicom. Podkreślili także, że motto Festynu „Żyj zdrowo – bez nałogów” rzutuje na tematykę występów artystycznych.

  • Następnie uczniowie klasy II a i b recytowali wiersze dla mam i tatusiów. Dzieci zostały przygotowane przez p. Bogusię Oślizło, p. Elżbietę Górską.
  • Pokaz umiejętności rytmicznych w polce „Italiano” i grze na instrumentach muzycznych zaprezentowała klasa I przygotowana przez p. Joannę Paździor. Dzieci pokazały wyniki zajęć prowadzonych metodą aktywnego słuchania muzyki metodą Batii Strauss, która integruje różne formy aktywności: słuchanie, granie, tańczenie i śpiewanie z elementami pantomimy.
  • Śląskie godki godali: Natalia Bogacz i Łukasz Adamczyk przygotowani przez p. Edytę Cogiel.
  • Zespół taneczny (grupa uczniów z klasy IIa i b, III i IV), który prowadzony jest przez p. Klaudię Tatarczyk, zatańczył dwa śląskie tańce.
  • Zespół wokalny p. Henryka Krótkiego, zaśpiewał piosenki o mamie, tacie i wakacjach oraz zagrał utwór na flety.
  • Indywidualnie do pokazu gimnastyki artystycznej przygotowały się dziewczynki z klasy V i IV – uczęszczające na pozalekcyjne zajęcia do Szkoły Tańca.
  • Klasa VI wystąpiła w krótkim, śpiewanym kabarecie o zupie pomidorowej, który przygotowali z p. Dawidem Wacławczykiem.
  • Angelika Piprek zagrała utwór akordeonowy, trenowany na zajęciach w szkole muzycznej.
  • Klasa IV w przebraniu warzywnym zaśpiewała piosenkę pt."Witaminki", przygotowaną z p. Agnieszką Kruczek.
  • Natomiast klasa III przedstawiła bajkę pt. "Na straganie", podkreślając priorytetową rolę warzyw w naszej diecie. Klasę prowadziła p. Dominika Pośpiech.
  • Dagmara Goraus zaśpiewała solo piosenkę powstańczą, którą zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Wiedzy o Powstaniach Śląskich.

Na zakończenie programu artystycznego wystąpił jeszcze raz Samorząd Uczniowski, który podziękował za uwagę i oklaski oraz zaprosił na przyszłoroczny festyn.

Osobiście chciałabym bardzo serdecznie podziękować wszystkim występującym uczniom, którym chciało się chcieć, którzy bardzo aktywnie pracowali, często nawet rok, aby pokazać się na festynie.

A. Kruczek

galeria

 

A oto co na temat festynu pisze Przewodnicząca Rady Rodziców - p. Beata Młynarczyk.

Kolejny już Piknik rodzinny za nami. Przygotowania, jak i w zeszłym roku, kosztowały mnieniemało emocji, ale ostatecznie, muszę przyznać, cel został osiągnięty.

Organizacja tak dużej imprezy to sprawa nie do ogarnięcia przez jednego człowieka. Tegoroczny festyn zorganizowaliśmy we współpracy z naszym WDK–iem. Z Marzeną Hojką, sąsiadką i wieloletnią przyjaciółką, stanowimy zgrany zespół, więc bez większych problemów zgodnie i sprawnie dograłyśmy nasze działania. Marzena z ramienia WDK zorganizowała czas najmłodszym, dopełniając tym samym artystyczne i sportowe punkty naszego pikniku.

Festyn rozpoczęliśmy występami artystycznymi naszych uczniów, którzy doskonale przygotowani przez swych nauczycieli tańczyli, śpiewali i grali na instrumentach. 

Następnym punktem programu były pokazy sztuk walki capoeira w gościnnym wykonaniu grupy Porto de Minas z Raciborza. Z pewnością swoją sprawnością, wysportowaniem i zaangażowaniem zaimponowali zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.

Nad częścią sportową czuwał Dawid Wacławczyk, który wraz z innymi nauczycielami przygotował różnego rodzaju konkurencje, które pozwoliły na gromadzenie punktów w wielu sprawnościach. Ta sportowa rywalizacja zaangażowała dużą grupę uczniów i pozwoliła wyłonić i nagrodzić najlepszych.

A na dworze czekała na dzieci dmuchana zjeżdżalnia, trampoliny, malowanie buziek. Wolny czas wypełniały dzieciom pracownice Kreatorni Studio, organizując kreatywne i interaktywne animacje i zabawy. Wielkim powodzeniem cieszyło się stanowisko fryzjerskie dla maluchów tzw. Bajkowa Kraina Fryzur. Dzieci w fantazyjnych fryzurach prezentowały się bombowo.

Wyjątkowo dumna jestem z naszej szeroko pojętej gastronomii. Podobnie jak w zeszłym roku matki klas pierwszych upiekły przepyszne ciasta, a kolega Artur Szweda dostarczył wyśmienity, soczysty kołocz. Wypieki, w komplecie oczywiście z aromatyczną kawą, rozeszły się jak świeże bułeczki do ostatniego kawałka. Zapiekanki, hot dogi i frytki oraz grillowanie kiełbaski na bieżąco zaspokajały głód naszych zacnych gości.

A na naszym gastronomicznym zapleczu? Cóż, kucharki, kelnerki, pracownice bufetu pracowały na najwyższym poziomie. Współpraca układała się bardzo dobrze. Było spokojnie i sympatycznie, można rzec: bez zastrzeżeń.

A niewątpliwie każdym z nas miotały mieszane uczucia. Uda się? Damy radę?

Pogoda od początku była bezlitosna. 13.00 – leje, 14.00 - przestaje i pojawia się nadzieja, że to deszcz przeszedł bokiem. 15.00 - nic z tego, deszcz wraca. Kolejny raz suszymy ławki. Ok. 16.00 – cud – pogoda się poprawia i przestaje padać. Dmuchańce postanawiają się rozkładać. Nadzieja wróciła. Dalej szło już zgodnie z planem.

Atmosfera pikniku była bardzo rodzinna: dużo dzieci, rodzice, rodzeństwo, dziadkowie i babcie. Impreza z pewnością była świetną okazją do spędzenia czasu aktywnie, kulturalnie i przede wszystkim wspólnie z najbliższymi.

Rada Rodziców naszej Szkoły podjęła się wielkiego zadania. Wymagało ono wyrzeczeń, poświecenia własnej pracy i czasu dla naszych dzieci, dla rodziców i przyjaciół szkoły. Gdyby niezwykłe wyjście naprzeciw i otwarcie na potrzeby innych, nie byłoby naszego niedzielnego, rodzinnego spotkania.

Zatem pozostaje mi podziękowanie wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację pikniku:
- Wiejskiemu Domowi Kultury,
- rodzicom klas pierwszych,
- rodzicom ochotnikom, tzw. działaczom z pasji,
- Dyrekcji Szkoły Podstawowej,
- obsłudze i administracji szkoły (których pomoc jest nieoceniona),
- sponsorom, bez których nasza impreza nie byłaby tak emocjonująca.

Sponsorzy:

  • Pracownia Złotnicza Sylwia i Krzysztof Olszar
  • Kantor Damax Jarosz Dariusz
  • Silesia Automotive Bajer Ariel
  • Centrum Ogrodnicze I&L Adamczyk
  • Firma Ekoland Zabełków
  • Zamek Hotel Restauracja Chałupki
  • Gomix Michael Godowski
  • Ogrodnictwo Leszek i Izabela Kozielscy
  • Sklep Serwis informatyczny Fo-Com Jakub Fober
  • Piekarnia Artur Szweda
  • Krzysztof Cogiel
  • Schody Strzałka Czyżowice
  • Danuta Semik 

Beata Młynarczyk

Przewodnicząca Rady Rodziców

5.06.2016r.

Więcej

Rozdanie kart rowerowych

10.06.2016 roku p. Krystyna Kozubek rozdała Czwartoklasitom karty rowerowe. Uczniowie po trudach przygotowań i egzaminów z dumą i radością odbierali dokumenty.

A. Kruczek

Najważniejsze informacje o karcie rowerowej

Karta rowerowa – zgodnie z ustawą o kierujących pojazdami, to jeden z dokumentów stwierdzających uprawnienie osoby, która nie ukończyła 18 lat do kierowania rowerem. Kartę rowerową można uzyskać po osiągnięciu wieku 10 lat oraz zdaniu egzaminu sprawdzającego kwalifikacje. Egzaminy takie przeprowadzane są zazwyczaj w szkole podstawowej, a organem wydającym dokument jest dyrektor tej szkoły. Karta jest wydawana nieodpłatnie i bezterminowo.

Od osób, które ukończyły 18 lat nie wymaga się dokumentu uprawniającego do kierowania rowerem. Taka osoba powinna posiadać dokument potwierdzający osiągnięcie 18. roku życia – dokument tożsamości (np. dowód osobisty) czy prawo jazdy.

Karta rowerowa uprawnia również, po ukończeniu 15 lat, do kierowania pojazdem zaprzęgowym (np. furmanką).

Więcej

Wycieczka rowerowa

13.06.2016 r. p. Krystyna Kozubek zorganizowała dla kl. IV wycieczkę rowerową do Uchylska. Uczniowie po otrzymaniu kart rowerowych mieli możliwość zintegrować się na wspólnym wypadzie. 

A. Kruczek

Więcej

Dyskoteka szkolna

15.06.2016 r. Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę dla klas IV-VI. Uczniowie bawili się przy współczesnej muzyce rozrywkowej od 17.00 do 20.00. Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielkom: p. Agnieszce Kruczek i p. Joannie Paździor oraz paniom z obsługi za opiekę i zapewnienie bezpieczeństwa na imprezie.

Kinga Kwiatkowska, SU

Więcej

Lekcja umuzykalniająca

16.06.2016 r. miała miejsce ostatnia w tym roku szkolnym lekcja umuzykalniająca. Prezentowano na niej muzykę Wschodu - rosyjską i japońską. Dzieci wysłuchały utworów instrumentalnych i pieśni w oryginalnych językach. Miały również możliwość muzykować wraz z artystami.

A. Kruczek

Więcej

Komers klasy szóstej

"Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas…" - słowa piosenki stały się bardzo adekwatne w dniu 22 czerwca o godzinie 16.00, w którym został zorganizowany komers klasy VI i absolwenci przeżywali pożegnanie ze szkołą.

Komers rozpoczął się mszą św. w kościele parafilnym, po której nastąpiła akademia w sali gimnastycznej. Przybyli na nią: pani Dyrektor Edyta Cogiel, pan Wójt Gminy Godów Daniel Jakubczyk, ksiądz proboszcz Kazimierz Nowicki, pani Przewodnicząca Rady Rodziców Beata Młynarczyk, rodzice absolwentów, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz oczywiście sami uczniowie.

Absolwenci podczas ostatniego już występu w murach szkoły, zdali sobie sprawę, że wraz z przekroczeniem progów gimnazjum zamknie się za nimi beztroski etap życia. Na kilku twarzach zaczęły pojawiać się łzy wzruszenia. W podziękowaniach skierowanych do wychowawcy, grona pedagogicznego, dyrekcji, pracowników administracji i obsługi zapewnili, że podstawówka wraz z jej niepowtarzalną atmosferą pozostanie na zawsze w ich sercach i na pewno nigdy jej nie zapomną. Uczniowie podziękowali w szczególności rodzicom za serce, opiekę i pomoc. 

Po pełnej wzruszeń części oficjalnej, nastąpiła długo oczekiwana dyskoteka pożegnalna.

A. Kruczek

Więcej

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Można śmiało powiedzieć, że śpiewająco zakończyliśmy rok szkolny 2015/2016. Po uroczystej mszy św. brać szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. W obecności pani Dyrektor Edyty Cogiel, zastępczyni Przewodniczącej Rady Rodziców – pani Izabeli Kozielskiej, grona pedagogicznego, pracowników administracji i obsługi oraz rodziców, akademię rozpoczęła p. Dominika Pośpiech – Społeczny Zastępca Dyrektora, wzywając do wprowadzenia sztandaru szkolnego i odśpiewania hymnu narodowego. Póżniej przemawiała pani Dyrektor Edyta Cogiel i pani Izabela Kozielska. Panie pogratulowały owocnej pracy uczniom i nauczycielom oraz podziękowały pracownikom szkoły za współpracę w ciągu mijającego roku szkolnego. Pani Dyrektor przypomniała także uczniom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu podczas wakacji.

Kolejne punkty programu były bardzo przyjemne dla uczniów, którzy odnieśli sukcesy naukowe i otrzymali wzorowe zachowanie. Pani Dyrektor z wychowawcami rozdała świadectwa z wyrożnieniem, a pani Izabela Kozielska wręczyła nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. 

Dyplomy i nagrody rozdano także uczniom za sukcesy w konkursach szkolnych i ogólnopolskich, za pracę w sklepiku szkolnym i bibliotece, a także najlepszym czytelnikom. Stypendia naukowe otrzymali: Wiktoria Pośpiech, Natalia Bogacz, Anna Zając, Magdalena Długi, Dominika Długi, Dagmara Goraus i Cyprian Frączek. Samorząd Uczniowski także przekazał nagrody laureatom szkolnych samorządowych konkursów oraz puchar panu Dawidowi Wacławczykowi, którego w plebiscycie wybrano Nauczycielem Roku. Podziękowania od Opiekuna Samorządu i drobne upominki od Rady Rodziców ortrzymali uczniowie pracujący w Samorządzie Uczniowskim.

Został również przekazany sztandar szkolny, którego w tym roku szkolnym reprezentowali: Natalia Dłużniak, Dagmara Goraus i Cyprian Frączek, na ręce: Natalii Bogacz, Anny Zając i Pawła Nawrata.

Na zakończenie imprezy oficjalnie została pożegnana przez społeczność szkolną pani Dominika Stasiak-Maziarz oraz klasa VI. 

Uczniowie wyróżniający się w nauce

klasa I: Klaudia Bauereka, Emilia Chmiel, Zofia Chomicka, Bartosz Mrozek, Patrycja Siedlaczek, Emilia Wowra

 

 

 

 

klasa II a: Anna Grabarek, Piotr Chomicki, Emilia Kukuczka, Beata Bolik, Emilia Reclik, Mrozek Julia, Tobiasz Seman

 

 

 

 

 

 

 

 

  

klasa III: Samuel Chmiel, Angelika Koch, Oliwia Koch, Pola Kopystyńska, Konrad Kozielski, Katarzyna Łuska, Wiktoria Strof,  Dominik Tyma

 

 

 

                                                                    

klasa IV: Igor Goraus, Kinga Kwiatkowska, Wiktoria Pośpiech

 

 

 

 

klasa V: Anna Zając, Paulina Kwiatkowska, Dominika Długi, Magdalena Długi, Natalia Bogacz, Melania Jeleń, Mateusz Ciuraj, Paweł Nawrat

 

 

 

 

klasa VI: Dagmara Goraus, Natalia Dłużniak, Sandra Koch, Angelika Piprek, Patrycja Wacławczyk, Cyprian Frączek

 

 

 

 

Stypendia naukowe: Natalia Bogacz, Anna Zając, Dominika Długi, Magdalena Długi, Dagmara Goraus, Wiktoria Pośpiech, Cyprian Frączek

 

 

 

A. Kruczek

galeria

Więcej

Copyright © 2011. All Rights Reserved. Wykonanie, system CMS, opieka nad stroną: Tworzenie stron WEBPC-GROUP | Mapa strony